Dílničky

Všechny roční období máme rádi a inspirují nás k tvoření. Mimo jiné také svátky - Velikonoce, Haloween, Vánoce jsou příležitostí k vytváření drobných dekorací a radostí. Sezónní dílničky pro děti od 5 let.


PODZIMNÍ TVOŘENÍ 

Materiál:

- listy a plody - různých velikostí a barev (co nasbíráte na procházce)

- pastelky

- lepidlo (Herkules nebo tuhé tyčinkové)

- nůžky

- tvrdý papír A4

 

Popis:

V příloze pod textem máte na výběr obrázky s obličejem nebo postavou princezny. Rodiče Vám rádi obrázek vytisknou. Ten Vám může sloužit jako předloha, podle které si můžete nakreslit svůj vlastní, nebo si jej vystřihnout a nalepit na tvrdý papír. Obrázek si domalujte. Připravené listy nalepujte dle vlastní fantazie. U obličeje můžete vytvořit originální účes, naušnice, korále nebo čelenku. U princezny zdobíte sukni. Naše fotografie Vám poslouží jako inspirace.

 

 Materiál:

 - javorové listy

 - žaludy, nebo kaštany

 - lepidlo

 - plastelína nebo samotvrdnoucí hmota

 - plastové oči nebo knoflíky (dají se použít i malé bambulky)

 

Popis:

Nejdříve si podle videa zamotáme a slepíme listy. Potom si z plastelíny uválíme váleček, který se na jednom konci bude zužovat a na druhé straně necháme cca 2x tak široký. Ten pak nůžkami nastřihneme na dva díly a na konce připevníme oči. Nůžkami, špejlí nebo něčím ostrým uděláme pusu. Doprostřed tělíčka šnečka dáme stočené listy, kaštan nebo žalud. Určitě nenechávejte šneka samotného a vytvořte mu kamarády, nebo rodinku!

 

 Materiál:

- 2x černé tvrdší papíry A4, zbytky bílého

- bílou pastelku, černý fix

- nůžky

- lepidlo (Herkules, tuhé tyčinkové nebo oboustrnná lepicí páska)

- plastové oči, nebo knoflíky


Popis:

Nejdříve si na černém papíru odměříme z delší strany dva pásky široké 8cm. Naznačíme si prostředek (4 cm z každé strany) a uděláme si podélně podle pravítka rýhu nůžkami pro přeložení a to na obou páscích. Přeložíme, ale nelepíme. Oba díly k sobě krátkou stranou (cca 1 cm) páskou nebo lepidlem slepíme – pro prodloužení kolem hlavy. Bílou pastelkou si z vnitřní strany označíme středových 15 cm. Na této části pak z vnější strany nalepíme plastové oči. Pokud nemáme, můžeme si z bílého a černého papíru vystřihnout kolečka, navrstvit je a použít jako oči. Nebo použít černé knoflíky. Ze zbytku černých papírů si uděláme pásy široké 2cm a ty složíme do harmoniky. Uděláme jich tolik, kolik má pavouk nohou (trochu přemýšlení)! Na čelenku z obou stran nalepíme z každé strany správný počet nožiček. No a teď jen stačí čelenku podélně slepit lepidlem, nebo oboustrannou páskou. A můžeme lekat okolí! :)


Kontaktní formulář

Kde nás najdete

L. Váchy 1582
760 01 Zlín

Objednejte se

tel.: 737 259 775
email: info@fairyland.cz

Sledujte nás
img img

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím